Jak zboží balíme?

Jak to u nás funguje? Vy si stanovíte množství zboží a my ho s velkou péčí zabalíme do kvalitních papírových pytlíků s potravinovým atestem. Používáme papírové pásky na vodní bázi. Aby se k vám pytlíky dostaly v pořádku a neporušené, balíme je ještě do ochranné vrstvy papíru, který dostáváme darem jako odpadový materiál z lokální tiskárny. Také máme další kusové produkty, u kterých preferujeme buď papírový obal nebo sklo.

Další vrstvou našeho pečlivého balení je krabice. Papírová a papírovou páskou lepená, výplňový materiál pro bezpečné putování poštovními vozy je také papír - nejčastěji papírový pytel, ve kterém k nám přicházejí potraviny na váhu. Izolepu od nás nečekejte:) Zároveň je nám velmi blízká myšlenka cirkulární ekonomiky a to, že i odpad může být zdrojem a proto, když se k nám dostane krabice z druhé ruky, která má stále funkčně zalepený spodek klasickou izolepou, tak ji tam necháme, protože planeta je jen jedna a zdroje nejsou nekonečné. U těžších balíků používáme velmi kvalitní odolné krabice z pětivrstvého kartonu, které vám opět mohou v domácnosti ještě dobře posloužit, když po doručení opatrně rozříznete pásky v místě mezer. Krabice má svou hodnotu a pak jednou po opotřebení může celá skončit například jako permakulturní pomůcka do vaší zahrady. U lehčích balíků používáme krabice recyklované.

Díky tomuto způsobu nákupu nebudete muset plnit kontejnery, ale zbude vám často kvalitní krabice a znovu použitelné pytlíky, které se jednou po úplném využití v přírodě rozloží bez toxické zátěže.

Nákupem zboží v ekologickém balení podporujete především sami sebe a svým dětem zachováváte možnost čistého životního prostředí. Děkujeme Vám.