Filmy a texty

7 pilířů zdraví

azvonek2Když člověk jí nekvalitní stravu, má nekvalitní myšlenky. Pokud konzumujeme anti-nutriční stravu, máme nedostatečně zásobené tělo. Pojídáme-li umělé „potraviny", máme umělý život.

 

Strava

Když člověk jí nekvalitní stravu, má nekvalitní myšlenky. Pokud konzumujeme anti-nutriční stravu máme nedostatečně zásobené tělo. Pojídáme-li umělé „potraviny", máme umělý život. Jezte positivní a přirozenou stravu, ovoce, zeleninu, ořechy, semena, pokud možno z ekologického zemědělství.

Denně vypijte hodně vody, čisté, bez příchutí. Pravidlo: Nikdy si nekupuj „potravinu" na kterou je dělána reklama.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Zadýchání se, okysličení krve, provětrání těla a mysli, bytí v otevřeném prostoru mezi stromy, rostlinami a ptáky je povznášející aktivita prospívající duševnímu i tělesnému zdraví, zahání nemoce, lenost a chmury. Periodický pohyb ve formě běhu, jógy, práce na zahradě a jiných vnáší svěžest a světlo. Vyhledávejte tichá, krásná místa v přírodě.

Pobyt na slunci

Nechte do sebe vstoupit anděla světla, absorbujte energii života, pročistěte paprsky Slunce chrám uvnitř i venku. Každá buňka ve vašem těle vám bude vděčná za oživení proudem existence.

Dostatek spánku

Pravidelný odpočinek je základem zdravého jedince. Pokud jste ráno unavení, rozmrzelí, zkamenělí, je to známka spánkového deficitu a/nebo nevhodného stravování. Jestliže musíte vstávat časně, je důležité jít do postele včas. Jezte nejpozději 2 hodiny před spaním.

Komunita

Styk s lidmi stejně či podobně smýšlejícími je další z pilířů zdravého života. Bytosti kráčející stezkou seberealizace, lásky a pokory jsou oázou míru a posilou na cestě životem. Smích, klid, vyrovnanost, vzájemná pomoc – jsou atributy přátelství.

Nezištná pomoc druhým

Najděte si organizaci, dětský domov či jiné charitativní společenství a pravidelně je podporujte na dálku či tam docházejte. Váš život dostane širší rozměr a posune vás do lepší úrovně.

Meditace

Někteří lidé jsou věřící, jiní ne. Nicméně, je vědecky dokázáno, že meditace či motlitby jsou výraznou posilou zdraví, duševního a fyzického.

Zpět

Nabídka dne
Umeocet 500 ml

Umeocet 500 ml

Umeocet vzniká při výrobě Umeboshi – nakládaných japonských japonských švestiček.
74 Kč
Panela sušená třtinová šťáva BIO

Panela sušená třtinová šťáva BIO

k ochucení kaší, ať máš život sladší!
39 Kč
Aceto Balsamico 5 leté Bohemia olej

Aceto Balsamico 5 leté Bohemia olej

5 letý balzamický ocet ze sladkých jablek uzrálých v dubových sudech.
252 Kč
Čočka červená půlená BIO

Čočka červená půlená BIO

oblíbená pro rychlou přípravu bez namáčení a dobrou stravitelnost
44 Kč