Nejen ve chvíli, kdy není dostupná rýže balená do tradičních látkových tašek. Nabízíme také rýži rozvažovanou z větších 20 kg pytlů do našich pevných papírových pytlíků.

Šalamarovy zahrady se nacházejí na území, které v současné době náleží Pákistánu. V sedmnáctém století je nechal vystavět vládce Mughalské říše Šáhdžahán. Jsou velmi rozsáhlé a dodnes tvoří jednu z důležitých památek Pákistánu. V roce 1981 byly přijaty mezi světové dědictví UNESCO.

Pravá královna vůní ...

V hindštině Basmati (Urdu: ﺑﺎﺳﻤﺘﻰ) znamená doslova "vůně" nebo-li "královna vůní". Přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek.

Tající se ledovce, minerály, tradice pěstování a sklizně ...

Tímto titulem se právem pyšní nejušlechtilejší odrůda rýže pěstovaná na úpatí Himalájí. Křišťálově průzračná voda stékající z ohromné tající ledovcové masy bohaté na minerály, spolu s čistým ovzduším a v neposlední řadě po staletí trvající píle při šlechtění tohoto nejuznávanějšího druhu, dává rýži Basmati její jedinečný charakter. V Pakistánu se ponechává Shalamar Basmati rýže vyzrát celé dva roky, čímž se plně rozvine její chuť a vůně připomínající oříšek, je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem.

Jedině takto zpracovanou Basmati můžeme nazývat "královna rýže" - SUPER KERNAL BASMATI.

Kvalita, která mluví za sebe ...

Shalamar Basmati rýže byla po sklizení uložena dva roky v silech a touto úpravou získala na kvalitě; vyzrání se plně rozvine její chuť a vůně připomínající oříšek. U Basmati rýže platí stejné pravidlo, jako u dobrého vína – čím starší, tím kvalitnější.

Co nejenom gurmán ocení ...

Díky správnému vysychání ve správném balení se Shalamar Basmati nerozvaří.

Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy, má nízký glykemický index, neobsahuje lepek, není geneticky modifikována. Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni a je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet.

Nutriční hodnoty rýže Basmati ve 100 g:

Bílkoviny 8,6 g

Sacharidy 78,6 g

Tuky 0,4 g

Energetická hodnota: 1452 kJ (348 kcal)

Složení: Rýže basmati. Může obsahovat stopy lepku.

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

Legislativní zařazení: Obilný mlýnský výrobek – rýže.

Dovozce: SHALAMAR FOODS, s.r.o., Lipanská 835/3, 13000 Praha, Žižkov

Minimální trvanlivost: 5/2025
Země původu: Pákistán