Kanadské brusinky proslazené třtinovým cukrem.

Klikvu dodáváme v pevných papírových pytlících do 200g, do 5OOg, do 1kg, do 2kg, do 3kg i větších:)

Pro původní americké obyvatelstvo byly brusinky lékem a zároveň potravinou. Už před 300 lety užívali Indiáni bobule k hojení ran a zmírňování bolestí. Dnes jsou brusinky známé hlavně díky jejich schopnosti předcházet infekcím močových cest.

Americké brusinky obsahují tříslovinu, která zamezuje usazování bakterií vyvolávajících záněty močových cest v ledvinách a močovém měchýři. Kdo pije denně brusinkovou šťávu nebo jí plody, může riziko tohoto onemocnění snížit až o 40 %. Když neradi brusinky koušete, je dobré je namočit přes noc do vody a pak rozmixovat – vznikne z toho velmi ozdravný nápoj, který můžeme přihřát na teplotu těla a strohnout do něj trochu zázvoru. A žádné nachlazení nehrozí!

Bobule také snižují počet bakterií v ústní dutině, zpevňují žaludeční sliznice a působí preventivně proti vzniku rakoviny žaludku. Plody obsahují flavonoidy a polyfenol, jež přispívají k dobrému stavu srdce a cév. Navíc patří mezi plody s vysokým obsahem antioxidantů, a tím zmírňují účinky stárnutí.

Klikva roste na suchých místech se značně chudší půdou než borůvka. Kvete od května do července, dozrává v srpnu a někdy plodí ještě podruhé na podzim. Plody jsou zprvu bílé, později se zbarvují do červena. Mají takřka stejné chemické složení jako borůvky, ale odlišnou chuť i léčivé vlastnosti. Co všechno klikva obsahuje? Glykosid arbutin – čímž nahrazují listy medvědice lékařské, znamenitého bylinného léčiva, které rovněž obsahuje glykosid arbutin a používá se při chorobách močových cest. Arbutinová léčiva se používají při infekčních zánětech močových cest a v případech, kdy je nutné snížit množství kyseliny močové v moči. Odvary a výluhy se doporučují rovněž v případech, je-li moč zásaditá (alkalická) nebo obsahuje příliš mnoho baktérií. Brusinky mají ve všech těchto případech léčivé účinky, podobně jako medvědice lékařská, která však může vyvolávat u některých osob alergii.

Skladování brusinek: Skladujte při teplotě do 20°C a v suchu. Pytlík se jimi promaš´tuje, ale to nevadí, stejně je brzy sníte.

Složení: klikva velkoplodá 60%, organický třtinový cukr, slunečnicový olej

ALERGENY: Produkt neobsahuje žádné alergeny.

Skladování: Skladujte při teplotě do 18 °C a při relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Doporučujeme je uzavřít do sklenice, aby nedošlo k jejich přílišnému přesušení a tedy ztvrdnutí.

Distributor: Bio nebio s.r.o., Průmyslová zóna 103, 267 51 Bavoryně

Energie 309 kcal

Rostlinné tuky 1,5 g

Proteiny 0,11 g

Uhlohydráty 71 g

Vitamíny C

Vláknina 5,1 g

Vápník 2 mg

Železo 4 mg

Sůl 0,01 g

Minimální trvanlivost: 9/2025
Země původu: Kanada