Bezplastová filosofie

Vážení a milí zákazníci, přátelé a fanoušci,

děkujeme Vám za Vaši citlivost k přírodě. Jsme obchod a řemeslná dílnička, kde se snadno obejdeme bez plastů.
Je velmi potěšující, že lidé v této době stále více podporují způsoby, jak vést trvale udržitelný život. Patří mezi ně i stará a ověřená cesta k opatřování si jídla a potřebností pro kvalitní život . Nakupování bez igelitu.

Baví nás tvořit život citlivě s ohledem na všechny jeho formy včetně té naší lidské. Aby i další generace mohly mít výhled do krajiny bez polétavého plastu, mohly pít čistou vodu, dýchat svěží vzduch, jíst přirozeně hodnotné jídlo a rodit zdravé děti.

Přemýšlíme více nad tím, co držíme v ruce - jakou věc, jaký materiál, v jakém obalu. Přemýšlíme nejen o původu, ale i možnosti rozkladu. A rádi volíme možnost, která je pro přírodu šetrnější.

Veškeré naše balení je zcela bezplastové. Používáme kvalitní papírové pytlíky s atestem pro „styk s potravinami“. Seženete u nás také potraviny ve skle či v kovu. Ty jsou proti plastu mnohem čistší formou znovu opakovatelné. Doma pak z papírových pytlíků zákazníci potraviny přesypou do vlastních obalů chránících lépe před vlhkostí nebo přesušením. Při posílání vašeho nákupu dopravcem používáme nejčastěji recyklované krabice lepené papírovou páskou.

Poskytujeme Vám tak zjednodušení cesty k lepšímu zacházení s přírodou (tedy se sebou samými).
I při nakupování tím existuje příležitost, jak udělat DOBRÝ SKUTEK směrem k životnímu prostředí.

Opatřujeme velká balení poctivých základních potravin, hygienicky je skladujeme, v nejčistších podmínkách rozvažujeme a s velkou péčí balíme do netoxických rozložitelných obalů. Snažíme se, aby jídlo od nás obsahovalo kvalitu co nejvíc bezplastové cesty od semínka až do pupíku. VÍCE ZDE

Upřednostňujeme ruční práci před strojovou. Jídlo a dílo z Pytlíkova pro vás balí uvědomělí lidé a nikoli necitlivé stroje.

Nabízíme Vám originální sortiment. Hledáme neustále další nové bezplastové a výživné obohacení pro naše radostné bytí.

Komunikujeme s Vámi. Splňujeme individuální přání a děkujeme za nové impulzy, připomínky, náměty. Pro ty, kteří se nespojují internetem, jsme tu osobně v Oslavici. 

Záleží nám na původu jídla ve smyslu čistoty pěstování a výroby.

Jídlo, které preferujeme

  • Vniká bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez preventivního podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE)
  • Neobsahuje umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence
  • Má svou přirozenou barvu, vůni a krásu
  • Má jasný a dohledatelný původ
  • Chutná nám a můžeme ho doporučit

Dává to smysl! Obalový bussines zamořil náš svět a je na čase se řádně porozhlédnout, vstát „od televize" a začít po sobě uklízet. Každý z nás má možnost učinit rozhodnutí, jak a jaké jídlo si bude opatřovat a v jakých obalech. Když bude mnoho jednotlivců při nakupování víc přemýšlet, začnou se zmenšovat plochy skládek, lesy si oddechnou a oceán bude mít bez plastových ostrovů opět šanci se zotavit.

Je to kreativní! Vymýšlet možnosti jiného než běžně plastového balení rozvíjí naši tvořivost. Je to zábavné a na rozdíl od ošuntělých igelitek má člověk s plátěnou taškou svůj osobitý styl.

Neděláme si z Planety smetiště. Kvůli tomu, že JÁ jím, nebudu každý den používat igelitové sáčky, které se hromadí a dusí planetární ekosystémy. Dokážeme jíst kvalitní plody naší země i bez servisu založenému na obalech. Tak jako slupky házíme do kompostu, sbíráme papír k recyklaci a plátěné pytlíky používáme opakovaně.

Každý sám za sebe neseme zodpovědnost za své činy i myšlenky, které tvoříme ve vlastní hlavě. Každý máme možnost volby a vybíráme si, do čeho investujeme svou energii. Jestli naše konání bude pro nebo proti přírodě. Jsme to my, kteří tvoříme tento svět a svými každodenními rozhodnutími uskutečňujeme realitu, kterou žijeme a ve které vyrůstají do moudré dospělosti naše děti.

Má cenu bojovat s plastem v době plastové? Nikoli. Vždyť co dnes neobsahuje stopu petrochemického průmyslu? Je však třeba používat rozum. Nejlépe rozum srdce. VÍCE ZDE

BEZPLASTOVÁ FILOSOFIE JE FILOSOFIÍ MÍRU. S celým světem = se všemi lidmi, faunou, flórou i živly jednáme v uvědomění, že jsme spolu na jedné planetě. Představujeme si, že naše planeta je jako vesmírná loď, kterou nikdo z nás nechce porouchat, aby dobře plula a nesla nás k poznání bezpečným časoprostorem. Matku Zemi ctíme a podporujeme její sebeléčebné procesy. Zákroky lidského sobectví skrze nejrůznější protipřírodní počiny podle nás přirozenou harmonii rozlaďují a zemi narušují. Čímž činí oslabeným i veškeré její obyvatelstvo. Přejeme si, aby člověk píseň Země a píseň svého srdce znovu uslyšel a zanechal vůči ní i sobě samému násilných činů.

Vaši Pytlíci.cz

– s láskou k přírodě

 
Nabídka dne
Mango plátky natural

Mango plátky natural

Velmi příjemná a sladká pochoutka ... které se těžko odolává ...
52 Kč
Novodvorská hořčice 210g

Novodvorská hořčice 210g

Základní hořčice z Nového Dvora je ideální pro seznámení s těmito špičkovými klášterními výrobky.
105 Kč
Švestky sušené bez pecek bio

Švestky sušené bez pecek bio

opravdová delikatesa ... s léčebným účinkem
36 Kč
Ovocní medvídci bez želatiny BIO

Ovocní medvídci bez želatiny BIO

Bio medvídci bez želatiny a s přírodními složkami.
48 Kč