Filmy a texty

Nedostatek hořčíku a chronické nemoci

DSCF5496Dobré zdraví je skutečným požehnáním a bez správné výživy nelze základy zdraví vybudovat. Zjistil jsem to tvrdě. Několik let jsem měl denně silnou únavu, spolu se svalovými křečemi, slabé zuby, krátký dech, úzkost a obecně jsem se necítil dobře... Začal jsem hledat něco o nepříjemných symptomech, které jsem měl, a opakovaně jsem narážel na informace o základním prvku – hořčíku.

Ukázalo se, že většina Američanů má nedostatek hořčíku, v důsledku špatné stravy a vyčerpanosti půdy. Každý můj symptom byl nakonec jen příznakem nedostatku hořčíku! Po dalším výzkumu jsem objevil hořčíkový olej, který se snadno absorbuje – více než z pilulky – přes pokožku prostřednictvím Transdermální hořčíkové terapie. Když jsem používal tento olej několik měsíců, všechny symptomy zmizely.

Pokud bych šel k lékaři, místo abych si provedl vlastní výzkum, pravděpodobně bych byl diagnostikován s chronickým únavovým syndromem nebo některou jinou nemocí, která by byla „léčena" drogami lékařsko-průmyslového komplexu, maskujícími základní nedostatek živin. V mém výzkumu jsem zjistil, že téměř každý symptom nedostatku hořčíku má specifikou odpovídající farmaceutickou drogu, která ho „léčí". Finanční dopad na drogové společnosti – v případě, že by se transdermální hořčíkové terapii věnovala široká pozornost – by byl monumentální.

Také moje rodina osobně zažila léčivou sílu hořčíku. Mimo dalších věcí se zbavili chronických trávicích potíží a bušení srdce. Předpisové léky jsme pak vyhodili. Hořčíkový olej byl pro mne zázrak a doufám, že tyto informace pomohou i těm, kteří čtou tyto řádky. Vyzývám všechny, aby si udělali vlastní výzkum a podnikli cokoliv, co cítí jako nezbytné pro osobní potřeby.

Lékařsko-průmyslový komplex

Jak jsme již zmínili, velké nadace, konkrétně Carnegie a Rockefellerova, jsou z velké části zodpovědné za vytvoření průmyslové společnosti, kterou dnes máme. Lékařská klika není výjimkou. „Jejich četné projekty a bezprecedentní rozsah jejich finančních a institucionálních zdrojů formovaly vývoj kultury a tvorby znalostí ve Spojených státech," píše dr. Lily E. Kay. Náš moderní vzdělávací systém – také produkt velkých nadací – neučí historii základů formování naši společnosti. Tudíž na nic netušící populaci je aplikována neviditelná moc. Vidíme její následky, ale zdroj zůstává většině lidí mimo jisté profesionální kruhy, které zůstávají kompartmentalizovány, neznámý. „Široký pohled" na společnost a mnohé její záležitosti je ztracen a svět vidíme přes slámku.

Moderní lékařská klika je dalším produktem Carnegie a Rockefellera. Stejně jako u moderního vzdělávacího systému, který vytvořili, byl moderní lékařský systém navržen tak, aby podporoval průmyslovou společnost, kterou kapitáni průmyslu vytvořili – a aby zajistil nadvládu elity do budoucnosti.

První filantropickou investicí Rockefellerovy rodiny byl Rockefellerův institut pro lékařský výzkum, založený v r. 1901 pod vedením Fredericka Taylora Gatese. Bylo to impérium Rockefellera/Carnegie, které vedlo rekonstrukci americké lékařské kliky na počátku 20. století. Jak poznamenává autor a výzkumník G. Edward Griffin ve své knize Svět bez rakoviny, tato rekonstrukce byla nezbytná. Nicméně varuje, že musíme zkoumat, kdo ji inicioval a s jakými motivy.

Jedním ze způsobů, jak řídili lékařskou kliku, a řídí dodnes, je silný vliv velkých peněz. E. Richard Brown v „Rockefellerovi medicinmani" uvádí:

„Výzkumníci v oblasti lékařství mohou nebýt pod vlivem trhu s lékařským zbožím, ale aby si získali proslulost a bohatství, musí dodržovat pravidla "trhu" financování lékařského výzkumu. Tato závislost na financích nadací a vládních agentur omezuje rozsah problémů a metod, které mohou zkoumat, a omezuje také jejich kreativní intelektuální procesy."

Tudíž, píše Brown, „...rostoucí zájmová skupina v rámci korporátní třídy má přímý finanční podíl na nadvládě technologické medicíny".

Hořčíkový zázrak

Základní přirozeně se vyskytující minerál zvaný hořčík jistě do světa technologické medicíny nezapadá. Zatímco jeho účinek na zdraví lidských bytostí je často moderní medicínou při diagnóze nemoci ignorován, jeho význam nelze podceňovat. Dr. Mark Sircus, autor transdermální hořčíkové terapie, zakořeněné uvažování moderní medicíny komentuje takto:

„Farmaceutické paradigma (agenda) prostě nechce, aby lékaři opravdu viděli, co je podkladovou příčinou mnoha dramatických nemocí, kterým dnes lidstvo čelí; nechce, aby viděli, ačkoliv důkazy a studie jsou všude, že nedostatek hořčíku je primární příčinou převážné většiny chronických nemocí a rakoviny."

Číňané mu říkali „nádherný minerál", a z dobrého důvodu. Ve své knize dr.. Sircus dokumentuje vědu stojící za hořčíkem a proč je tak klíčový pro naše zdraví. V podstatě, píše Sircus, bez hořčíku by ne Zemi příliš života nebylo. Píše:

„Zachycování energie ze slunce závisí na hořčíku... Hořčík je prvek, který způsobuje, že rostliny jsou schopny konvertovat světlo na energii... Celý základ života a potravního řetězce je vidět v řetězci sluneční světlo-chlorofyl-hořčík..."

Zatímco hořčík je pro život jasně klíčový, je to další minerál, vápník, který se dostal na výsluní. Většina Američanů jí disproporční poměr vápníku a hořčíku. Je to tento pokřivený vztah mezi těmito prvky, o kterém dr. Sircus věří – a dobře to dokumentuje – že je zodpovědný za velkou část chronických nemocí. „Zdravá buňka má vysoký obsah hořčíku a nízký vápníku... vápník se stává tváří v tvář jakémukoliv nedostatku hořčíku stále toxičtějším...," píše Sircus.

Pokud trpíte svalovými křečemi, tikem víček a obecně tuhými tělesnými tkáněmi, je pravděpodobné, že máte nedostatek hořčíku. Hořčík a vápník mají dvě různé funkce. Vápník se používá, když se svaly stahují, a hořčík je uvolňuje.

Symptomy nedostatku hořčíku

Dr. Sircus dokumentuje symptomy nedostatky hořčíku na seznamu Národního institutu zdraví:

K počátečním symptomům patří jedna nebo oce následujících věcí: podrážděnost, úzkost (včetně obsesní kompulzivní poruchy a Tourettova syndromu), anorexie, únava, nespavost a záškuby svalů. K dalším symptomům patří apatie, zmatenost, špatná paměť, slabá pozornost a snížená schopnost se učit.

Mírné symptomy nedostatku mohou tvořit symptomy výše uvedené a pravděpodobně i rychlý tep, nepravidelný tep a další kardiovaskulární změny (některé letální).

K závažným symptomům nedostatku lze přiřadit jeden nebo více z výše uvedených symptomů; či závažnější symptomy, včetně brnění celého těla, otupělosti, trvalá kontrakce svalů spolu s halucinacemi a deliriem, (včetně depresí) a nakonec demence (Alzheimerova choroba).

Ve stále toxičtějším prostředí, ve kterém žijeme, nabývá role hořčíku na ještě větším významu, díky jeho schopnosti detoxikovat lidské tělo o těžké kovy a toxiny. Rtuť, fluor a další toxiny na naše tělo útočí každý den. Bez dostatečné hladiny hořčíku v těle jsou naše ochranné štíty slabé. Obecná výživa je klíčová pro dobré zdraví a hořčík je jednou ze základních živin, které naše tělo potřebuje, aby dobře vykonávalo přes 300 biochemických procesů.

Zdroj: Daniel Taylor, překlad z internetu

Zpět

Nabídka dne
Bio čokoláda hořká s mandlemi RAPUNZEL 80 g

Bio čokoláda hořká s mandlemi RAPUNZEL 80 g

kvalitní čokoláda vyráběná tradičním postupem ve Švýcarsku
72 Kč
Rýže basmati

Rýže basmati

Oblíbená bílá rýže rozvažovaná do papírových pytlíků ...
82 Kč
Rýže Basmati 5 kg - taška

Rýže Basmati 5 kg - taška

Skvělá i jako netradiční dárek
383 Kč
Mýdlenka

Mýdlenka

Krásný jasanový kousek dřeva do Vaší koupelny. 
110 Kč