Aktuality

Vítejte v bezplastové nákupní vesničce

BEZPLASTOVÝ OBCHOD S KVALITNÍM JÍDLEM NA VÁHU 

uvodni 1

NA BALENÍ POUŽÍVÁME PAPÍROVÉ A PLÁTĚNÉ PYTLÍKY
JE TO ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ A VYJDE TO LEVNĚJI
VÁŽÍME MNOŽSTVÍ  PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ
POSÍLÁME MALÉ OCHUTNÁVKY I VELKÉ PYTLE
PŘÍJEM OBJEDNÁVEK 24 HODIN DENNĚ

  • Tvoříme v souladu s přírodou a jednáme EKOlogicky
  • Podporujeme naši středoevropskou národní EKOnomiku
  • Žijeme aktivně jako vědomá součást planetárního EKOsystému

Toužili jsme po svobodě v práci. Přáli jsme si, aby naše práce byla radost pro nás i pro svět. Přemýšleli jsme, co umíme a co můžeme dělat. Milujeme přírodu, zahradu, naše děti, domov ... to asi každý. Máme rádi dobré jídlo, kreativitu a rukodělnou práci v naší dílně ... to asi kde kdo. Ptali jsme se, co bychom s touto výbavou mohli dělat, neb systémové vzdělání se trochu minulo s cestou našeho srdce.

Tak jsme odvážně začali a jde to! Tvoříme ve vlastní rukodělné dílně, učíme výtvarné techniky a profesionálně se zabýváme jídlem. Konkrétně tím, jak se kvalitní potravina dostane při co nejkratší cestě až k nám na talíř a stihne se přitom vyhnout tomu, aby ji nějaký stroj zabalil do plastu.

Tu cestu jsme našli a začala být výhodná pro nás i pro naše přátele. A to už byl jen krok k tomu, abychom si (není to v ČR zrovna jednoduché -  vzdělání, hygiena, stavební úřad a mnoho další byrokracie) založili obchod. To slovo se nám vůbec nelíbilo, ale pak jsme v tom našli ten Obvyklý CHOD a přijali to jako způsob vyměňování. Nakonec výměnný obchod provozujeme velmi často a rádi. Je to prostě životní pohyb a lidé se tak vzájemně obohacují.

Děláme to jednoduše, prakticky a s nadšením, že to dává smysl. Záleží nám na citlivém zacházení, na hodnotě díla a na čistotě životního prostředí. Šijeme si vlastní látkové pytlíky, vyrábíme, zabalujeme a odesíláme a komunikujeme se spoustou úžasných lidí!

Práce je zábava a hlavní odměnou je naše i Vaše RADOST.

Ačkoli je Pytlíkof virtuální, najdete nás i fyzicky – na kopci, který obtékají řeky Balinka a Oslava – v Oslavici na Vysočině, kousek od Velkého Meziříčí. Zde je místo, odkud Vám naše díla a kvalitní jídlo posíláme, nebo kde si ho můžete vyzvednout v našem rodovém statku s certifikovanou přírodní zahradou. Zároveň jsme zde před pár lety založili Tvořivé Centrum – časoprostor pro radost, kde pořádáme dny s jógou či kreativní kurzy. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

 

 

 

Zpět

Nabídka dne
Banánové plátky BIO

Banánové plátky BIO

Zralé sladké banány podélně nakrájeny na tenké plátky.
37 Kč
Makový olej Ze stodoly 250 ml

Makový olej Ze stodoly 250 ml

 100% olej ze semínek máku. 
212 Kč
Řepkový olej Ze stodoly 250 ml

Řepkový olej Ze stodoly 250 ml

100% olej ze semínek řepky olejné.
97 Kč
Jedlá soda

Jedlá soda

Jedlá soda vhodná pro potravinářské účely.
0 Kč