Aktuality

Vítejte v bezplastové nákupní vesničce

BEZPLASTOVÝ OBCHOD S KVALITNÍM JÍDLEM NA VÁHU 

uvodni 1

NA BALENÍ POUŽÍVÁME PAPÍROVÉ A PLÁTĚNÉ PYTLÍKY
JE TO ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ A VYJDE TO LEVNĚJI
VÁŽÍME MNOŽSTVÍ  PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ
POSÍLÁME MALÉ OCHUTNÁVKY I VELKÉ PYTLE
PŘÍJEM OBJEDNÁVEK 24 HODIN DENNĚ

  • Tvoříme v souladu s přírodou a jednáme EKOlogicky
  • Podporujeme naši středoevropskou národní EKOnomiku
  • Žijeme aktivně jako vědomá součást planetárního EKOsystému

Toužili jsme po svobodě v práci. Přáli jsme si, aby naše práce byla radost pro nás i pro svět. Přemýšleli jsme, co umíme a co můžeme dělat. Milujeme přírodu, zahradu, naše děti, domov ... to asi každý. Máme rádi dobré jídlo, kreativitu a rukodělnou práci v naší dílně ... to asi kde kdo. Ptali jsme se, co bychom s touto výbavou mohli dělat, neb systémové vzdělání se trochu minulo s cestou našeho srdce.

Tak jsme odvážně začali a jde to! Tvoříme ve vlastní rukodělné dílně, učíme výtvarné techniky a profesionálně se zabýváme jídlem. Konkrétně tím, jak se kvalitní potravina dostane při co nejkratší cestě až k nám na talíř a stihne se přitom vyhnout tomu, aby ji nějaký stroj zabalil do plastu.

Tu cestu jsme našli a začala být výhodná pro nás i pro naše přátele. A to už byl jen krok k tomu, abychom si (není to v ČR zrovna jednoduché -  vzdělání, hygiena, stavební úřad a mnoho další byrokracie) založili obchod. To slovo se nám vůbec nelíbilo, ale pak jsme v tom našli ten Obvyklý CHOD a přijali to jako způsob vyměňování. Nakonec výměnný obchod provozujeme velmi často a rádi. Je to prostě životní pohyb a lidé se tak vzájemně obohacují.

Děláme to jednoduše, prakticky a s nadšením, že to dává smysl. Záleží nám na citlivém zacházení, na hodnotě díla a na čistotě životního prostředí. Šijeme si vlastní látkové pytlíky, vyrábíme, zabalujeme a odesíláme a komunikujeme se spoustou úžasných lidí!

Práce je zábava a hlavní odměnou je naše i Vaše RADOST.

Ačkoli je Pytlíkof virtuální, najdete nás i fyzicky – na kopci, který obtékají řeky Balinka a Oslava – v Oslavici na Vysočině, kousek od Velkého Meziříčí. Zde je místo, odkud Vám naše díla a kvalitní jídlo posíláme, nebo kde si ho můžete vyzvednout v našem rodovém statku s certifikovanou přírodní zahradou. Zároveň jsme zde před pár lety založili Tvořivé Centrum – časoprostor pro radost, kde pořádáme dny s jógou či kreativní kurzy. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

 

 

 

Zpět

Nabídka dne
Bio čokoláda hořká s mandlemi RAPUNZEL 80 g

Bio čokoláda hořká s mandlemi RAPUNZEL 80 g

kvalitní čokoláda vyráběná tradičním postupem ve Švýcarsku
72 Kč
Bio čokoláda mléčná s lískovými oříšky RAPUNZEL 300 g

Bio čokoláda mléčná s lískovými oříšky RAPUNZEL 300 g

pořádný kus vynikající čokolády 
215 Kč
Rýže Basmati 5 kg - taška

Rýže Basmati 5 kg - taška

Skvělá i jako netradiční dárek
383 Kč
Len zlatý BIO

Len zlatý BIO

kvalitní a chutná zlatá semínka
26 Kč