Aktuality

Mak mak makový čas!

thumb DSC_0834Začíná doba švestkových knedlíků s mákem! Makových štrůdlů, koláčů a makového mléka, což je skvělá varianta pro všechny, kterým mléko od krav nedělá dobře.

V Pytlíkově jsme zásobeni čerstvými makovými semínky z letní sklizně, chutnají sladce a ta vůně, když se rozemele!

Pojďme si připomenout přínosy máku a poděkovat, že ho zde můžeme legálně pojídat, protože jsou jisté bláznivé zákony v jistých zemích, kde ze strachu z minimálního obsahu morfinu opia užívání máku zakázali pod hrozbou trestů. My se z beztrestné konzumace makových dobrůtek jen radujeme a mezi naše nejoblíbenější cukroví patří syrové kuličky z rozemletého máku a medu.

Mák je výjimečný svým vysokým obsahem vápníku (1 438 mg na 100 gramů). Obsahuje jej dvanáctkrát více než mléko, třikrát více než sýry. Podle vědeckých výzkumů je využitelnost vápníku z rostlinných zdrojů – zejména sezamové semínko, slunečnicové semínko, makové semínko, ořechy, listová zelenina – vyšší než u mléka a mléčných výrobků, kde je vápník vázán na kasein.

DSC 0943V pytlíkově máme také dost dobrou alternativu pro poctivé domácí bramborové těsto na ovocné knedlíky. --- Se sušenou směsí vás nebude příprava knedlíků odrazovat svou časovou náročností a budete si moci celý podzim pochutnávat na tradičním pokrmu, který milují snad všechny děti (však děti potřebují k růstu právě hodně makového vápníku, tak vědí, proč jim tak chutná).

Zpět

Nabídka dne
Yerba Maté - Pajarito menta limon 500 g

Yerba Maté - Pajarito menta limon 500 g

Yerba maté s přídavkem máty a limetky, výborné na přípravu za studena (terere).
149 Kč
Extra panenský nefiltrovaný olivový olej, ARBEQUINA, 500ml

Extra panenský nefiltrovaný olivový olej, ARBEQUINA, 500ml

Tento jednodruhový olej má krásně výraznou ovocnou chuť.  
169 Kč
Rýže Basmati 5 kg - taška

Rýže Basmati 5 kg - taška

Skvělá i jako netradiční dárek
349 Kč
Paštika z divočáka na červeném víně 130 g Via Delicia

Paštika z divočáka na červeném víně 130 g Via Delicia

Paštika je provoněná divokým kořením a jalovcem, je dobře roztíratelná
90 Kč