Aktuality

Přidali jsme masíčko - konzervy bez chemie

 DSC 0640Ani jsme nečekali, že masové konzervy půjdou na dračku. Jenže je to česká tradice a je to fajn mít je po ruce. Protože zjednodušují život a pokud víme, že obsah je poctivý, proč ne?

Sami jsme je objevili a vraceli se k nim i přes vyšší cenu. Jenže ta cena je adekvátní. Někdo si s přípravou konzervy dal opravdu velkou práci a na chuti je to znát. Proto mají úspěch, a proto zákazníkům nevadí dát víc peněz a mít pocit, že jedí jídlo namísto šetření na nepravém místě.

Kvalitní konzervy jsou populární nejen u prepperů a všech, kdo mají rádi pocit železné zásoby ve vlastní spíži. Jsou skvělé na cesty a vzhledem k milému retro balení taky jako dárek. Sada konzerviček pro dědečka je dobrý nápad.

Mluvíme o ryze české výrobě konzervovaných výrobků, které vycházejí z rodinné receptury právě jednoho dědečka - Štefana Čongrádyho. Několikaleté zkušenosti z vesnických zabijaček mu umožnily vytvořit produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa jen od maloproducentů a farmářů. Dodavatel masa z jižních Čech - z kraje přírody a poctivého hospodářství - garantuje, že všechna prasátka jsou českého původu. Celou produkci pak zajišťuje vnučka Štefana Čongrádyho Zuzana s manželem Tomášem, kteří převzali rodinnou tradici přípravy poctivých paštik a masných výrobků. Celý proces výroby prochází jen jejich rukama - od příjmu masa, zpracování paštik až po zabalení. Jen tak se dá dohlédnout na kvalitní zpracování a tím i dosáhnout kvalitní výsledek.

Za vším stojí snaha vrátit na stoly domácností poctivé konzervy vyrobené pouze ze skutečných přírodních ingrediencí. A taky víra v poctivost řemesla.

Díky tomu můžeme zavzpomínat na své dětství a klasickou játrovou paštiku, ve které ucítíte čerstvě opraženou cibuli, muškátový oříšek a trošku majoránky. Čerstvě namletý pepř přidává na intenzivní chuti této klasiky mezi paštikami, která neobsahuje žádný lepek, takže je vhodná i pro celiaky. V nabídce Čongrády je celá řada klasických českých výborně kořeněných paštik a nebo taky "pochoutka z minulosti", která se vrací v původní neošizené receptuře - luncheon meat.

Dalším favoritem na českém trhu s kvalitně konzervovaným masem je firma ze Zábřehu Via Delicia. Jejím cílem je taktéž pokračovat ve výrobě kvalitních delikates, které pocházejí z poctivých surovin. Na složení výrobků si velmi zakládají, a tak v nich nenajdeme vůbec žádné konzervanty, neboť - když to šlo bez nich dříve, tak proč by to nešlo i dnes? Tým Via delicia sklízí se svými výrobky velké úspěchy a daří se jim tak naplňovat jejich předsevzetí - napravit reputaci současného vnímání paštik. Inspirují se ve starých kuchařských knihách a zápisech.

Určitě si vyberete a určitě budete mile potěšeni nefalšovanou opravdovostí.

Vybírejte ZDE


Zpět

Nabídka dne
Cukr třtinový MUSCOVADO

Cukr třtinový MUSCOVADO

Nerafinovaný třtinový cukr s vysokým podílem melasy dodá vašim pokrmům víc než jen sladkost.
46 Kč
Švestky sušené bez pecek bio

Švestky sušené bez pecek bio

opravdová delikatesa ... s léčebným účinkem
36 Kč
Nakládaný čerstvý sýr 200g

Nakládaný čerstvý sýr 200g

  Nakládaný čerstvý sýr - čerstvý sýr z plnotučného mléka s jemně pikantní směsí.
76 Kč
Mýdlenka

Mýdlenka

Krásný kousek dřeva do Vaší koupelny. Jasan, akát nebo třešeň? 
110 Kč