Aktuality

Mak mak makový čas!

thumb DSC_0834Začíná doba švestkových knedlíků s mákem! Makových štrůdlů, koláčů a makového mléka, což je skvělá varianta pro všechny, kterým mléko od krav nedělá dobře.

V Pytlíkově jsme zásobeni čerstvými makovými semínky z letní sklizně, chutnají sladce a ta vůně, když se rozemele!

Pojďme si připomenout přínosy máku a poděkovat, že ho zde můžeme legálně pojídat, protože jsou jisté bláznivé zákony v jistých zemích, kde ze strachu z minimálního obsahu morfinu opia užívání máku zakázali pod hrozbou trestů. My se z beztrestné konzumace makových dobrůtek jen radujeme a mezi naše nejoblíbenější cukroví patří syrové kuličky z rozemletého máku a medu.

Mák je výjimečný svým vysokým obsahem vápníku (1 438 mg na 100 gramů). Obsahuje jej dvanáctkrát více než mléko, třikrát více než sýry. Podle vědeckých výzkumů je využitelnost vápníku z rostlinných zdrojů – zejména sezamové semínko, slunečnicové semínko, makové semínko, ořechy, listová zelenina – vyšší než u mléka a mléčných výrobků, kde je vápník vázán na kasein.

DSC 0943V pytlíkově máme také dost dobrou alternativu pro poctivé domácí bramborové těsto na ovocné knedlíky. --- Se sušenou směsí vás nebude příprava knedlíků odrazovat svou časovou náročností a budete si moci celý podzim pochutnávat na tradičním pokrmu, který milují snad všechny děti (však děti potřebují k růstu právě hodně makového vápníku, tak vědí, proč jim tak chutná).

Zpět

Nabídka dne
Chia semena BIO

Chia semena BIO

ëkologicky pěstovaná bez pesticidů a ještě za rozumnou cenu ... paráda! 100 g za 25 kč ... 1 kg za 220,- Kč
25 Kč
Meruňky sušené BIO

Meruňky sušené BIO

sladké, drobnější na slunci sušené meruňky vhodné pro pečení, vaření i mlsání
33 Kč
Konopná semínka loupaná BIO

Konopná semínka loupaná BIO

Jsou cenná svým obsahem vlákniny a dobrým zdrojem vápníku, železa, fosforu, hořčíku, zinku, mědi a manganu.
49 Kč
Rýže Basmati 5 kg - taška

Rýže Basmati 5 kg - taška

Skvělá i jako netradiční dárek
349 Kč