Aktuality

Mak mak makový čas!

thumb DSC_0834Začíná doba švestkových knedlíků s mákem! Makových štrůdlů, koláčů a makového mléka, což je skvělá varianta pro všechny, kterým mléko od krav nedělá dobře.

V Pytlíkově jsme zásobeni čerstvými makovými semínky z letní sklizně, chutnají sladce a ta vůně, když se rozemele!

Pojďme si připomenout přínosy máku a poděkovat, že ho zde můžeme legálně pojídat, protože jsou jisté bláznivé zákony v jistých zemích, kde ze strachu z minimálního obsahu morfinu opia užívání máku zakázali pod hrozbou trestů. My se z beztrestné konzumace makových dobrůtek jen radujeme a mezi naše nejoblíbenější cukroví patří syrové kuličky z rozemletého máku a medu.

Mák je výjimečný svým vysokým obsahem vápníku (1 438 mg na 100 gramů). Obsahuje jej dvanáctkrát více než mléko, třikrát více než sýry. Podle vědeckých výzkumů je využitelnost vápníku z rostlinných zdrojů – zejména sezamové semínko, slunečnicové semínko, makové semínko, ořechy, listová zelenina – vyšší než u mléka a mléčných výrobků, kde je vápník vázán na kasein.

DSC 0943V pytlíkově máme také dost dobrou alternativu pro poctivé domácí bramborové těsto na ovocné knedlíky. --- Se sušenou směsí vás nebude příprava knedlíků odrazovat svou časovou náročností a budete si moci celý podzim pochutnávat na tradičním pokrmu, který milují snad všechny děti (však děti potřebují k růstu právě hodně makového vápníku, tak vědí, proč jim tak chutná).

Zpět

Nabídka dne
Extra panenský nefiltrovaný olivový olej, ARBEQUINA, 500ml

Extra panenský nefiltrovaný olivový olej, ARBEQUINA, 500ml

Tento olej má krásně výraznou ovocnou chuť.  
179 Kč
Lesní směs sušené houby

Lesní směs sušené houby

směs sušených hub
139 Kč
 Rýže Basmati 10 kg - taška

Rýže Basmati 10 kg - taška

Pro pravé rýžomilce v rodinném balení
679 Kč
Olej kokosový 1 L BIO BIOPLANETE

Olej kokosový 1 L BIO BIOPLANETE

 vhodný na vaření, pečení nebo smažení
389 Kč